Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

17. 5. 2009
O nás
Když jsme se rozhodli, po krátkém a intenzivním přemýšlení, pořídit si konečně kočičku, vůbec jsme netušili, že existuje tolik plemen. Pročesali jsme internet a pokusili se zjistit o jednotlivých rasách co možná nejvíc informací. Podle povahy jsme měli jako jednu z největších favoritek Ruskou modrou a když jsme zahlédli fotku Carmen Zuzi blue, což je maminka naší Tracynky, bylo jasno. Její vzhled nás naprosto okouzlil a jelikož v tu dobu měla koťátka, neváhali jsme a kontaktovali chovatele - manžele Slámovi. Naše "natěšenost" byla tak veliká, že jsme se po domluvě s chovateli jeli hned druhý den na koťátka podívat. S Tracy jsme se do sebe zamilovali na první pohled. Naprosto nás nadchla jak řádila se svými sourozenci a i pak když jako jediná za námi přišla si odpočinout a nabrat sílu na další řádění. Usnula nám na klíně, na rameni a dokonce byla ještě tak maličká, že se jí podařilo usnout i v naší dlani.
Naším zájmem je chovat zdravé kočičky v láskyplném domově a pro naše koťata samozřejmě chceme to samé. S novými majiteli našich odchovaných koťat bychom byli rádi neustále v kontaktu a budeme vděční za každou zprávu nebo fotku jak se jim daří.
Tracy má k dispozici celý náš byt, dokonce i naší postel (odkoukala od nás spaní pod peřinou, a tak spí mezi námi). V žádném případě neuznáváme tzv. "klecový" odchov!
Naše chovatelská stanice je zaměřená na chov čistých Ruských modrých koček. U Rusek často docházelo ke křížení se Siamkami, což znamená, že dochází ke změně stavby těla i povahových rysů. Oba Tracyniny rodiče jsou testováni na přítomnost siamského genu a oba jsou negativní.